Nowe modele Kawai na rok 2014 – Kawai CS4, Kawai CS7, Kawai CS10, Kawai MP7, Kawai MP11 i Kawai KDP90

Modele producenta Kawai na rok 2014 prezentują niespotykaną dotąd precyzję połączenia cech pianina cyfrowego i akustycznego. Bardzo autentyczny design i realistyczne brzmienia wzmagają uczucie, jakbyśmy mieli do czynienia z realistycznym, wysokiej klasy pianinem akustycznym. Seria Classic Series (CS) to znakomitej jakości pianina hybrydowe przedstawiające najwierniejsze połączenie cech akustycznych, jak i cyfrowych.

Kawai CS7 to model w tradycyjnym wykończeniu, a równocześnie nowoczesnymi funkcjami, jak m.in. Virtual Technican, przez co jest zbliżony do wyższego modelu, pianina cyfrowego Kawai CS10. W obu modelach dostępna jest akcja klawiatury Graded Feel, będąca znakomitym połączeniem realistycznych materiałów o niezrównanym uczuciu gry, jakie znamy jedynie z instrumentów klawiszowych akustycznych. Brzmienie pianina, jak i odpowiedź klawiszy możemy modyfikować za sprawą funkcji Virtual Technican.

Realistyczności gry dopełnia zastosowanie technologii próbkowania klawiszy Progressive Harmonic Imaging. Brzmienie każdego z klawiszy zostało oddzielnie zarejestrowane, przy czym próbki to brzmienia prestiżowych fortepianów akustycznych Kawai EX. System jest obecny również w modelu Kawai CS4, który posiada ponadto solidną klawiaturę Responsive Hammer II o wysokim stopniu autentyczności i mechanice klawiatury prawdziwego pianina, bądź fortepianu koncertowego. Bez większego wysiłku zagramy każdy niuans dynamiki, począwszy na pianissimo, na donośnym fortepiano skończywszy.

Warto wspomnieć również o bardzo cenionym modelu Kawai KDP90, który cieszy się niegasnącym zainteresowaniem. Za stosunkowo niedużą cenę otrzymujemy bardzo dobrej jakości pianino cyfrowe o wyglądzie i brzmieniu prawdziwego pianina akustycznego. Kawai KDP90 świetnie się prezentuje i zdobi każde pomieszczenie, natomiast wysoka klasa brzmienia została zapewniona dzięki technologii Harmonic Imaging. Brzmienia wywołamy za pomocą zaawansowanej klawiatury Hammer Action IV.

Dodaj komentarz